NASZ PATRON św. JAN PAWEŁ II

Nasze przedszkole zostało utworzone 15 grudnia 1988 roku. Od 1 września 2002 roku zostało przyłączone do Zespołu Szkół imienia Jana Pawła II w Sokołowie Małopolskim.

Pożegnanie sześciolatków

POŻEGNANIE SZEŚCIOLATKÓW

25 czerwca na placu szkolnym zgromadziły się dzieci 5 i 6 - letnie wraz z wychowawczyniami oraz dyrektorem ZS Wiesławem Sondejem, by pożegnać przedszkole i powitać wakacje. Dyrektor żegnając sześciolatki życzył im wszystkiego dobrego, powodzenia w szkole oraz udanych i bezpiecznych wakacji. 😉 Każda grupa zaprezentowała wiersz i piosenkę. Po krótkich występach sześciolatki otrzymały dyplomy i książki. Dziękujemy Radzie Rodziców za zakup wyprawek dla dzieci sześcioletnich.

Monika Majka

IV Bieg Sokolika

SPORT TO ZDROWIE

Dzisiejszy dzień (21 VI -pierwszy dzień lata) w naszym przedszkolu był bardzo aktywny, a to za sprawą wspaniałej imprezy jaką był IV Bieg Sokolika, który został objęty honorowym patronatem Burmistrza naszego miasta Andrzeja Ożoga. To wydarzenie ma wielką moc, gdyż bierze w nim udział około 260 dzieci, dyrekcja ZS, wychowawczynie i chętni rodzice. Nikomu - po obejrzeniu tej galerii zdjęć nie trzeba będzie rekomendować potrzeby biegania, wystarczy spojrzeć na uśmiechnięte buzie dzieci (i nie tylko dzieci). Dyrektor ZS Wiesław Sondej oraz wicedyrektor ZS Beata Kraska przywitali wszystkich amatorów sportu. Następnie, po krótkiej rozgrzewce z elementami jogi przeprowadzonej przez nauczyciela jogi w osobie dyrektora ZS, dzieci wraz z Rodzicami, Dziadkami, Dyrekcją, rozpoczęli bieg. Nagrodą za wysiłek na mecie był medal, woda. Kiedy już wszyscy ukończyli biegi czkała na nich kolejna niespodzianka w postaci kurtyny wodnej serwowanej z wozu strażackiego ( na strażaków z sokołowskiej OSP zawsze można liczyć....Dziękujemy) i pogadanki na temat bezpiecznych zachowań w czasie wakacji. Dziękujemy bardzo wszystkim, którzy uczestniczyli w naszym biegu oraz wszystkim, którzy przyczynili się do organizacji tej imprezy.
Fotorelacja z IV Biegu Sokolika wykonana przez sokołowskiego fotografa Artura Błońskiego. Dziękujemy.

Monika Majka

Uroczyste podsumowanie Gminnego Konkursu Plastycznego

GMINA SOKOŁÓW MAŁOPOLSKI OCZAMI DZIECKA

16 czerwca w Zespole Szkół im. Jana Pawła II miało miejsce uroczyste podsumowanie Gminnego Konkursu Plastycznego pod patronatem Burmistrza GiM Sokołów Młp. pod hasłem Gmina Sokołów Małopolski oczami dziecka.  Dyrektor ZS Wiesław Sondej wraz z wicedyrektor ZS Beatą Kraską przywitali laureatów konkursu wraz z ich rodzicami, po czym nastąpiło rozdanie nagród.           

       Składamy serdeczne podziękowania sponsorom nagród: Urząd Gminy i Miasta w Sokołowie Młp., Kryta Pływalnia w Sokołowie Mlp., Fotograf Artur Błoński – Sokołów Młp., Dyrekcji ZS za pomoc w organizacji konkursu.

Dziękujemy wszystkim uczestnikom konkursu za udział i zaangażowanie. Praca nauczycieli i kreatywność dzieci złożyły się na sukces placówek biorących udział w konkursie.

 Gratulujemy laureatom (: 

W kategorii wiekowej 3 - latki Komisja przyznała nagrody:

I miejsce- Zuzanna Kotula – Sokołów Małopolski  

II miejsce – Hubert Łączyński - Górno

III miejsce – Magdalena Szpila – Sokołów Małopolski

W kategorii wiekowej 4 - latki Komisja przyznała nagrody:

I miejsce  - Zuzanna  Kiełb - Górno

II miejsce – Pola Rzeszutek - Nienadówka

III miejsce – Kaja Boguń - Górno

W kategorii wiekowej 5 - latki Komisja przyznała nagrody:

I miejsce  - Liliana Kołodziej - Nienadówka

II miejsce – Aneta Rembisz - Górno

III miejsce – Łukasz Ożóg – Sokołów Małopolski

W kategorii wiekowej 6 - latki Komisja przyznała nagrody:

I miejsce  - Izabela  Rembisz - Górno

II miejsce – Julia Jurek - Trzeboś

III miejsce – Katarzyna Boguń - Turza

Wyróżnienia specjalne:

Maja Jagusztyn - Trzeboś, Iga Walicka - Sokołów Młp.

Klaudia Sroka - - Sokołów Młp., nagroda specjalna od Dyrektora Krytej Pływalni Sokołów Młp.

Wszystkie dzieci biorące udział w konkursie zostały wyróżnione i otrzymały nagrody.

Monika Majka, Sylwia Cisowska

Sport to zdrowie

IV BIEG SOKOLIKA

Wszystkich miłośników sportu zapraszamy do wspólnego biegania na Biegu Sokolika, który odbędzie się 21 czerwca 2021r., o godz. 930 na boisku szkolnym (obok przedszkola).

PLAKAT

III Gminny Konkurs

GMINA SOKOŁÓW MAŁOPOLSKI OCZAMI DZIECKA

Znamy już wyniki obrad Komisji Konkursowej III Gminnego Konkursu pod hasłem " Gmina Sokołów Małopolski oczami dziecka". Dzisiaj komisja w składzie: kierownik MiG Biblioteki Publicznej dr Bartosz Walicki, kierownik Referatu Oświatowego Stanisław Miazga, instruktor plastyki Henryka Boho, spośród 47 prac konkursowych, które wpłynęły z 6 przedszkoli z naszej gminy wybrali te, które spełniały kryteria konkursowe i urzekły komisję estetyką oraz starannością wykonania. Nagrodzone dzieci wraz wychowawcami otrzymali informację telefoniczną z zaproszeniem na uroczyste rozdanie nagród, które odbędzie się 16.06.2021r., o godz. 10.00 w Zespole Szkół im. Jana Pawła II w Sokołowie Małopolskim. Składamy serdeczne podziękowania Komisji Konkursowej za poświęcony czas.

Wspaniała zabawa z Minionkami

WSPANIAŁA ZABAWA Z MINIONKAMI

Z okazji Dnia Dziecka dzieci z naszego przedszkola spędziły czas na wesołej zabawie z Minionkami oraz na "dmuchanym placu zabaw".
Kierujemy serdeczne podziękowania firmie STYROBUD za darmowe wypożyczenie dmuchanych zjeżdżalni.

Zbiórka maskotek

ZBIÓRKA MASKOTEK

Dzieci często są świadkami lub ofiarami wypadków i kolizji drogowych. Jest to dla nich bardzo traumatyczne doświadczenie. Wymagają wtedy szczególnej uwagi i traktowania, aby mogły czuć się bezpiecznie. Pomóc w tym może MIŚ RATOWNIŚ. To maskotka, którą strażacy przekazują wystraszonym maluchom - uczestnikom pożaru czy zdarzenia drogowego. Ponieważ wypadków jest dużo - zwracamy się z prośbą o przekazanie pluszaków na ten cel. Maskotki  (nowe lub bez śladów używania) prosimy składać w korytarzyku w Przedszkolu Samorządowym, natomiast dzieci 5 i 6 - letnie prosimy o przynoszenie maskotek do swoich sal w szkole. Akcja będzie trwała do 18 czerwca 2021r. Wszystkie zabawki przekazane zostaną jednostkom Ochotniczej Straży Pożarnej.

Dziękujemy - opiekunowie Szkolnego Koła Caritas.

Dyżur wakacyjny

DYŻUR WAKACYJNY


Informujemy, że w okresie wakacji nasze przedszkole będzie pełniło dyżur od 1.07.2021 r. – 14.08.2021 r.

W godzinach od 7.00-16.00 dla dzieci rodziców obojga pracujących

Zgłoszenia na dyżur wakacyjny będą przyjmowane od 31.05.2021 r. do 11.06.2021 r. na listach w holu przedszkola.

Prosimy rodziców o przemyślane i rozważne dokonywanie zapisu dziecka na dyżur wakacyjny, ponieważ na podstawie wykazu dzieci zgłoszonych ustala się plan pracy nauczycieli i pozostałych pracowników. Przy zapisach należy podać daty, w jakich dziecko będzie uczęszczać do placówki.

Tydzień Bibliotek i Bibliotekarzy

TYDZIEŃ BIBLIOTEK I BIBLIOTEKARZY

Ostatnie dwa tygodnie maja w naszym przedszkolu minęły w bajkowej i baśniowej atmosferze. Był to czas poświęcony obchodom „Tygodnia Bibliotek i Bibliotekarzy”. Przedszkolny czas uświetniła nam Pani Donata Drozd z Miejskiej i Gminnej Biblioteki Publicznej w Sokołowie Małopolskim.

Pani Donata przybliżyła wszystkim grupom wiekowym w naszym przedszkolu charakter swojej pracy oraz to, dlaczego warto czytać książki? Każda grupa miała możliwość wysłuchania bajek i baśni opowiadanych i czytanych przez naszego gościa.

Serdecznie dziękujemy wszystkim bibliotekarzom za oddanie, zaangażowanie i uśmiech w waszej pracy. Tym samym liczymy, że nasi najmłodsi czytelnicy dzięki rodzicom zwiększą grono czytelnicze bibliotek, czego serdecznie życzymy😊!!!

Teatr Lalek PIONOKIO

PRZYGODY WESOŁEGO PSIUŃCIA

25 maja 2021 roku w grupach starszych zawitał teatrzyk lalkowy. Było to bardzo wyczekiwane wydarzenie przez dzieci. Historia Psiuńcia wywołała dużo dziecięcego śmiechu, oraz innych emocji, a co za tym idzie – dzieci bardzo pozytywnie odebrały przedstawienie pod tytułem „Przygody wesołego Psiuńcia” przedstawionego przez Teatr Lalek PINOKIO.