NASZ PATRON św. JAN PAWEŁ II

Nasze przedszkole zostało utworzone 15 grudnia 1988 roku. Od 1 września 2002 roku zostało przyłączone do Zespołu Szkół imienia Jana Pawła II w Sokołowie Małopolskim.

Przedszkolaki na Koncercie Cecyliańskim w Górnie

ŚPIEWAMY NA KONCERCIE

18 listopada starszaki z grup 6 i 5 - latków (Milena Wójcik, Roksana Urban, Kajetan Rzeszutek, Kornelia Matuła) wystąpiły na Koncercie Cecyliańskim w Górnie. Dzieci zostały zaproszone do udziały w tym przepięknym koncercie przez Pana Dariusza Kosaka. Przedszkolaki wystąpiły z piosenką "Hej Baco", która wcześniej przyniosła im zwycięstwo na Konkursie Piosenki Religijnej "Śpiewaj duszo ma..." Uczestnictwo w tym przepięknym wydarzeniu dostarczyło dzieciom wiele pozytywnych i wzruszających emocji. Serdecznie dziękujemy Panu Darkowi za zaproszenie oraz rodzicom za przygotowanie dzieci do koncertu.

Rekord dla NIEPODLEGŁEJ

REKORD DLA NIEPODLEGŁEJ

Do akcji zorganizowanej przez Ministerstwo Edukacji Narodowej oraz Radę Dzieci i Młodzieży przy Ministrze Edukacji, polegającej na jednoczesnym śpiewaniu hymnu polskiego włączyło się ponad 24 tys. szkół, a także szkoły polskie za granicą. Wzięło w niej udział również nasze przedszkole, zgłoszone do akcji przez Dyrekcję. 9 LISTOPADA, równo o godz. 11.11, dzieci z oddziałów przedszkolnych w Zespole Szkół razem z całą społecznością szkoły śpiewały czterozwrotkowy hymn polski. Natomiast nasze najmłodsze przedszkolaki, dzieci 3, 4 - letnie również brały udział w akcji ,,Rekord dla Niepodległej" i przed budynkiem przedszkola, jednym głosem w postawie szacunku do pieśni patriotycznej, pięknie ubrane wyśpiewały cały hymn polski.

Przedszkolaki dla Niepodległej

BIEG SOKOLIKA DLA NIEPODLEGŁEJ

Z okazji wyjątkowej, bo 100 - rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości w dniu 8 listopada w naszym przedszkolu odbył się uroczysty apel. Wszystkie dzieci z przedszkola wraz z Dyrekcją Zespołu Szkół udały się na stadion, gdzie poprowadzone przez Pana Dyrektora Wiesława Sondeja i Panią Wicedyrektor Beatę Kraskę wyrecytowały "Katechizm polskiego dziecka" W. Bełzy i odśpiewały hymn polski. Punktem kulminacyjnym uroczystości był Bieg Sokolika dla Niepodległej. Mali patrioci trzymając w rękach baloniki w barwach narodowych, w towarzystwie Dyrekcji i wychowawczyń przebiegły dystans trzystu metrów, aby na finiszu symbolicznie wypuścić w górę 220 biało - czerwonych balonów, a to wszystko po to, by pokazać swoją wielką miłość do ojczyzny. Przedszkolne obchody 100 - lecia odzyskania niepodległości nie byłyby możliwe bez wsparcia i zaangażowania rodziców naszych wychowanków. Szczególne podziękowania kierujemy do Państwa Anny i Andrzeja Kotów, którzy podarowali hel do balonów. 

Bieg (marsz) Sokolika dla Niepodległej

BIEG (MARSZ) SOKOLIKA DLA NIEPODLEGŁEJ

Drodzy Rodzice! W ramach międzynarodowego programu "Piękna Nasza Polska Cała", z okazji wyjątkowej 100 - rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości, na dzień 8 listopada o godzinie 9.30 zaplanowaliśmy (w zależności od pogody) BIEG (marsz) SOKOLIKA DLA NIEPODLEGŁEJ. Dyrekcja zachęca Państwa do udziału w tej uroczystości. Prosimy również o ubranie w tym dniu pociech (w miarę możliwości) w czerwone spodnie, spódnice, sukienki. Dyrektor Zespołu Szkół im. Jana Pawła II w Sokołowie Młp. Wiesław Sondej

Śpiewaj duszo ma...

KONKURS PIOSENKI RELIGIJNEJ ŚPIEWAJ DUSZO MA...

30 listopada przedszkolaki wzięły udział w konkursie piosenki religijnej, który organizowany był przez Zespół Szkół im. ks. Mieczysława Lachora w Górnie. Czterolatki zaprezentowały utwór Kto Stworzył, natomiast pięcio i sześciolatki zaśpiewały piosenkę o naszym patronie Świętym Janie Pawle II pt. Hej Baco! Obydwa zespoły zajęły w konkursie pierwsze miejsce i odebrały nagrody. Serdecznie dziękujemy wszystkim Rodzicom oraz Dyrekcji, za pomoc w przygotowaniach do tego konkursu, a naszym przedszkolakom gorąco GRATULUJEMY!

Zdrowo jem, więc wiem

ZDROWO JEM, WIĘC WIEM

24 października odwiedziła nas klasa I c wraz ze swoją wychowawczynią Panią Anną Koziarz. Pierwszoklasiści w ramach Projektu Edukacyjnego Zdrowo jem, więc wiem zaprezentowali sześciolatkom z grupy II przedstawienie na podstawie wiersza J. Brzechwy Na straganie.Starsi koledzy zaprezentowali również wierszyki o warzywach i owocach, które przedstawili w humorystyczny sposób. Pani Ania zrobiła też pogadankę o korzyściach jakie mamy z jedzenia owoców i warzyw, a na koniec wspólnie dzieciaki opisywały warzywa i mówiły, co z nich robimy, jakie potrawy z nich możemy przygotować. Bardzo dziękujemy klasie I c i Pani Ani za wspólny czas nauki oraz zabawy.

Wielka paka dla Futrzaka

WIELKA PAKA DLA FUTRZAKA

Hej Koleżanko, hej Kolego,

zrób dla Kundelka coś wielkiego !!!

W dniach od 22.10 do 31.10 w naszej szkole odbędzie się zbiórka dla schroniska "Kundelek" w Rzeszowie.

Zapraszamy do udziału w akcji wszystkich

Uczniów i Rodziców !!!

Zbieramy: karmę dla psów i kotów, koce, kołdry, miski, przysmaki... wszystko to, co pomoże zwierzakom przetrwać chłodniejsze dni.

Dzień Papieski

DZIEŃ PAPIESKI

16 października 2018 r. Przedszkole Samorządowe w Zespole Szkół im. Jana Pawła II w Sokołowie Małopolskim uroczyście uczciło 40 rocznicę wyboru Karola Wojtyły na Papieża, który przybrał imię Jana Pawła II. Wszystkie przedszkolaki wraz z P. Wicedyrektor Beatą Kraską oraz nauczycielami przedszkola wyszli na boisko przy przedszkolu. Każdy z przedszkolaków miał wypełniony helem powiewający balonik, żółty lub biały. Za pomoc w zorganizowaniu uroczystości dziękujemy Rodzicom, Radzie Rodziców i pracownikom.

Dobre Praktyki dla przedszkolaków na rok 2018/2019

DOBRE PRAKTYKI DLA PRZEDSZKOLAKÓW NA ROK 2018/2019

 

Metoda zielonego ołówka! Za pomocą zielonego koloru wychowawca przedszkolny zakreśla to, co jest zrobione poprawnie. Przykuwanie uwagi dziecka na to, co jest dobre, co mu wyszło, mimowolnie zacznie się kodować w jego umyśle. Zapamięta właśnie ten element, który przecież jest najbardziej wart zapamiętania.I co najważniejsze, będzie to kojarzyło z pochwałą. Maluch z całkiem innym, pozytywnym nastawieniem, będzie bardziej koncentrował się na tym, żeby powtórzyć ten sukces.

„Urodzinki w przedszkolu”. Nauka składania życzeń. Rozwijanie przynależności do grupy rówieśniczej. Rozwijanie poczucia własnej wartości. Przełamywanie nieśmiałości. Dostarczanie pozytywnych przeżyć. Stwarzanie radosnej, przyjaznej atmosfery w grupie. Urodzinowe rytuały to:

Dyżur wakacyjny

DYŻUR WAKACYJNY

W dniach od 4 do 15 czerwca zbierane są zapisy na dyżur wakacyjny w przedszkolu.

Zapisu mogą dokonać obojga pracujący rodzice.

Zapisu można dokonać u nauczycielek w poszczególnych grupach.

Można zapisać dzieci od 3 do 6 lat.

Dyżur trwa od 2 lipca do 10 sierpnia 2018r.