NASZ PATRON św. JAN PAWEŁ II

Nasze przedszkole zostało utworzone 15 grudnia 1988 roku. Od 1 września 2002 roku zostało przyłączone do Zespołu Szkół imienia Jana Pawła II w Sokołowie Małopolskim.

Dyżur wakacyjny

DYŻUR WAKACYJNY

DYREKCJA ZESPOŁU SZKÓŁ IM. JANA PAWŁA II W SOKOŁOWIE MAŁOPOLSKIM

OGŁASZA ZAPISY DZIECI NA DYŻUR WAKACYJNY RODZICÓW OBOJGA PRACUJĄCYCH

ZAPISY TRWAJĄ OD 5 CZERWCA DO 12 CZERWCA 2024 ROKU.

Procedura obowiązująca przy zapisach dzieci do przedszkola w okresie wakacji:

1. Zapisy dzieci do przedszkola pełniącego dyżur w okresie wakacyjnym przyjmuje wychowawca.

2. Zapisy do przedszkola trwają do 12 czerwca bieżącego roku.

3. Rodzic może zapisać dziecko maksymalnie na 4 tygodnie (od 1.07 do 26.07 lub od 15.07 do 9.08).

4. Formularz karty zgłoszenia rodzice pobierają u wychowawcy.

Konkurs plastyczny

JAN PAWEŁ II W SERCU I W PAMIĘCI

24 maja odbyło się wręczenie nagród za udział w konkursie plastycznym Jan Paweł II w sercu i pamięci. Wszystkim serdecznie gratulujemy!

Bieg Sokolika dla św. Jana Pawła II

BIEG SOKOLIKA DLA ŚWIĘTEGO JANA PAWŁA II

Bieg Sokolika dla św. Jana Pawła II na okoliczność jubileuszu 20. rocznicy nadania sokołowskiemu Zespołowi Szkół im. Jana Pawła II, przechodzi do historii. To nie tylko okazja do promowania zdrowego stylu życia, ale także do uczczenia wielkiego Papieża, który pozostawił niezatarte piętno na historii Kościoła i całego świata. Lecz nie byłoby dzisiaj tylu pozytywnych wrażeń, emocji, i uśmiechniętych przedszkolaków, gdyby nie pomoc i obecność ludzi, którzy współtworzyli dzisiejsze święto❤️ Dziękujemy:
Burmistrz GiM Sokołów Małopolski Andrzej Kraska
Urząd Gminy i Miasta w Sokołowie Małopolskim
Dyrektor ZS Sokołów Młp. Barbara Skóra Czachor oraz wicedyrektor Ireneusz Koziarz
Rada Rodziców przy Zespół Szkół im. Jana Pawła II w Sokołowie Małopolskim Krzysztof Różański, Agnieszka Motyl
Ks. Mateusz Juszczyk
Radnym:
Sławomir Ożóg, Piotr Holdenmajer, Witold Pasierb, Janusz Wielgosz, 
Prezes Zarządu Zakładu Komunalnego w Sokołowie Młp.  Grzegorz Kwiecień
Dyrektor Krytej Pływalni w Sokołowie Małopolskim Waldemar Majka
Kierownik Biblioteki Publicznej w Sokołowie Małopolskim Bartosz Walicki
Prezes Zarządu Banku Spółdzielczego w Sokołowie Małopolskim Grzegorz Mazgaj 
Komendant Policji Podinspektor Paweł Suski w Komisariat Policji w Sokołowie Młp. 
OSP Kąty Trzebuskie i MDP z komendantem Januszem Wielgoszem
Państwo Anna Kot, Andrzej Kot
MOTA Marek Krawczyk
Sokołowski Fotograf Artur Błoński
Grono Pedagogiczne i pracownicy Zespołu Szkół im. Jana Pawła II.

#BiegSokolika #20LatSzkolaJP2
 
Link do galerii zdjęć fot. Artur Błoński
 
 

Bieg Sokolika

DLA ŚWIĘTEGO JANA PAWŁA II

Jungle park

WYJAZD DO SALI ZABAW

W poniedziałkowy poranek wszystkie grupy czterolatków wyruszyły na wycieczkę do nowo otwartej sali zabaw „Jungle park” w Rzeszowie. Wyjazd miał na celu integrację grup rówieśniczych, rozwijanie motoryki małej i dużej oraz radosne spędzenie czasu. Przedszkolaki miały okazję skorzystać z „Małpiego gaju” - ogromnej zabawowej konstrukcji ze zjeżdżalniami, „Strefy malucha” z piłeczkami i interaktywną tablicą oraz „Sali trampolin”. Dzieci zmęczone, ale szczęśliwe i pełne nowych wrażeń wróciły do przedszkola.

Dominika Kozak

Mali patrioci...

MALI PATRIOCI OJCZYŹNIE ŚPIEWAJĄ...

Przedszkolaki uczciły Święto Konstytucji 3 Maja, wspólnie śpiewając Hymn Polski.

"Kot w butach"

KOT W BUTACH

25 kwietnia grupy 5 i 6 - latków wybrały się na wycieczkę do Centrum Kultury w Nowej Sarzynie. Naszym celem było obejrzenie bajki pt." Kot w butach". Wspólnie spędzony czas i emocje jakie towarzyszyły przedszkolakom podczas oglądania przedstawienia, pozostaną z nami na długo.

Rodzinny Konkurs Plastyczny

CHRZEST POLSKI

15 kwietnia miało miejsce rozstrzygnięcie Rodzinnego Konkursu Plastycznego pt. „Chrzest Polski”. Celem konkursu było zainspirowanie dzieci sześcioletnich do poznawania historii dziejów Polski oraz kształtowanie postaw patriotycznych i obywatelskich. Wszyscy uczestniczy konkursu wykonali bardzo piękne prace, które można było podziwiać na wystawce zorganizowanej na korytarzu naszej szkoły. Każda praca została doceniona i nagrodzona. Serdecznie dziękujemy Pani Dyrektor Barbarze Skóra – Czachor oraz Panu Stanisławowi Kula, który ufundował nagrody dla wszystkich uczestników konkursu.

Anna Mach, Barbara Kuca, Marzena Cisek

Konkurs Recytatorski

JAN BRZECHWA I JULIAN TUWIM DZIECIOM

W pierwszą środę kwietnia w naszym przedszkolu po raz drugi odbył się Przedszkolny Konkurs Recytatorski „Jan Brzechwa i Julian Tuwim dzieciom”. Konkurs podzielony był na dwie kategorie wiekowe: dzieci starsze – 6 i 5-latki oraz dzieci młodsze – 4 i 3-latki. Celem konkursu było zapoznanie dzieci z twórczością poetów polskich – Jana Brzechwy i Juliana Tuwima, rozwijanie zdolności recytatorskich oraz zachęcanie dzieci do występów przed publicznością. Przedszkolaki pod okiem rodziców przygotowały piękne interpretacje wierszy, a także stroje. Jury w składzie (grupy młodsze) mgr Agnieszka Dudzik, mgr Dominika Kozak, mgr Beata Szymańska oraz (grupy starsze) mgr Elżbieta Kalandyk, mgr Joanna Dąbrowska, mgr Anna Lelek miało trudności z wyborem trzech pierwszych miejsc. Każdy z uczestników zasługiwał na miejsce na podium, dlatego też każde z dzieci zostało nagrodzone zarówno dyplomem jak i nagrodą rzeczową. Również Pani Dyrektor mgr Barbara Skóra-Czachor, po tym jak dowiedziała się, jak trudny wybór musiało podjąć jury podarowała każdemu z dzieci upominki. Konkurs dostarczył dzieciom wielu wrażeń i przeżyć, a przede wszystkim dobrej zabawy i atrakcyjnych nagród.

Organizatorzy: Joanna Dąbrowska, Anna Lelek, Barbara Kuca, Beata Szymańska, Dominika Kozak

Teatr Krak-Art

TEATRZYK BOCIAN I ŻABKA

4 i 5 kwietnia nasze przedszkole odwiedził teatr „Krak-Art” z przedstawieniem „Bocian i Żabka”. Ciekawą opowieść o niesfornej żabce Hanusi, która nie słuchała przestróg bliskich i w czasie zabawy oddala się od domu i trafiając na łąkę- terytorium odwiecznych wrogów żab czyli bocianów. W trakcie spektaklu dzieci poznały zwierzęta mieszkające w lesie i na mokradłach. Artyści przedstawiający byli w ciągłym dialogu z publiczności, a dzieci chętnie odpowiadały na pytania i brały udział w zabawach. Wesołe piosenki i zabawne dialogi umiliły czas przedszkolakom. Morał spektaklu ostrzega przed stereotypową oceną innych, a także uczy tolerancji. Dzieciom zarówno tym młodszym jak i tym starszym przedstawienie bardzo się podobało, a piosenki ze spektaklu nucone były do końca pobytu w przedszkolu, a może i w domu..?

Joanna Dąbrowska