Dziecięcy atlas świata już powstaje

"Dziecięcy atlas świata” jest to program edukacyjny opracowany przez nauczycielki
z Przedszkola Samorządowego w Trzebosi– panią D. Nizioł oraz J. Rybę. Głównym jego celem jest rozwijanie wiedzy o państwach świata w powiązaniu z ich historią, kulturą
i tradycjami.

Nasze przedszkole z chęcią zaangażowało się w tę inicjatywę. Dlatego już w grudniu w grupach III, V i VII zrealizowane zostały zajęcia pod tytułem: ,,Boże Narodzenie na świecie”.  Podczas nich przedszkolaki nie tylko utrwaliły sobie wiedzę o naszej polskiej bożonarodzeniowej tradycji, ale również zapoznały się ze zwyczajami z innych stron świata. Dzieci musiały się zmierzyć ze świątecznymi zagadkami losowanymi z kolorowej skarpety. Stworzyły również piękne prace plastyczne. Jeśli jesteście ciekawi, co jeszcze się działo to zapraszamy do obejrzenia zdjęć.

K. Trzpis